Zobacz profil

Tygodnik / Zmierz swoje uprzedzenie, metody nauki i wierzchołek góry lodowej

Anna Cykowska
Anna Cykowska
W kontekście ostatnich wydarzeń w naszym kraju, sporo myślałam o uprzedzeniach. Dzisiejszy newsletter jest nieco wynikiem tych przemyśleń, ponieważ wydarzenia, które nas dotykają, słowa, które nigdy nie powinny paść, niestety nie pozostają bez konsekwencji. Dodałam również dwa bardzo fajne i prosto napisane artykuły - myślę, że są świetne zarówno dla osób związanych z nauką jak i dla laików, a o testowaniu mówi się ostatnio bardzo dużo. Książek aktualnie nie polecam żadnych, gdyż wciąż nie uporałam się z Alicją w Krainie Czarów po niemiecku (tutaj czytam książki dwujęzyczne z audiobookiem)
Życzę przyjemnego i spokojnego tygodnia.

Zmierz swoje uprzedzenia
Nikos Bosse
We created an app that allows experts and non-experts to make their own forecast for Covid-19 case and death numbers in Germany and Poland.

Sign up and make forecasts yourself here: https://t.co/ROWpqWZmhU

We appreciate all participation and especially your feedback! https://t.co/lxEqgR4tNP
Powyżej widzicie link do aplikacji stworzonej przez naukowców z London School of Hygiene & Tropical Medicine, która pozwala przewidzieć liczbę zgonów z powodu COVID-19 w Polsce i w Niemczech.
ɪᴀɴ ᴍ. ᴍᴀᴄᴋᴀʏ, ᴘʜᴅ 🦠🤧🧬🥼🦟🧻
A new version with colour & division inspiration from @uq_news and strict mouse design oversight by @kat_arden (ver3.0).
It reorganises slices into personal & shared responsibilities (think of this in terms of all the slices rather than any single layer being most important) https://t.co/nNwLWZTWOL
Testy PCR wykrywają SARS-CoV-2
Jak myśleć o testowaniu?
20 badań o tym jak się uczyć
Lubisz mój newsletter?
Utrzymanie newslettera kosztuje (obecnie opłacam plan na 4500 subskrybentów). Jeżeli lubisz czytać newsletter, można mnie wesprzeć na patronite - w zależności od kwoty wsparcia odwdzięczę się moim rysunkiem, omówieniem tematu Twojego wyboru (na blogu lub podcaście), a nawet wspólnym podcastem! Tutaj opisuję dlaczego potrzebny mi jest patronite.
Ania
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera? Tak Nie
Anna Cykowska
Anna Cykowska @/annacykowska

Naukowy dwutygodnik

Jeśli nie chcesz otrzymywać tych maili, możesz się wypisać tutaj.
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Created with Revue by Twitter.
Reutlingen, Germany